Новини

Божевільний перфоманс Генрі Дугата минулої суботи в Черкасах не залишив варіантів для тренерів команд Суперліги у виборі MVP тижня. Всі сім коучів, крім Володимира Коваля. який не може голосувати за свого гравця, зупинили свій вибір на лідері Будівельника.

Нагадаємо, чемпіон України здобув важку перемогу над Мавпами в овертаймі (89:83), відігравши шість очок відставання менше ніж за хвилину до кінця основного часу. Дугат забив ряд найважливіших кидків, головним з яких став триочковий за дві секунди до кінця четвертої чверті, який перевів гру в овертайм. У додатковій п'ятихвилинці наш захисник добув всі 13 очок команди, не залишивши супернику шансів. У сумі на рахунку Генрі виявилося 29 пунктів, 20 з яких він набрав в останні шість хвилин гри.

Нагадаємо, Генрі також був визнаний MVP листопада в Суперлізі.

Черкаські Мавпи - Будівельник 83:89 ОТ (25:18, 20:20, 16:12, 19:22, 7:13)

ЧС: Бояркін (7 + 4 передачі) Кольченко (21 + 7 підбирань + 5 втрат), Конєв (4), Липовцев (7), Джефферсон (13 + 13 підбирань + 3 перехоплення) - старт; Кобець (16), Девіс (11 + 6 підбирань), Белфілд (4 + 4 передачі), Джуріч (0).

Б: Дугат (29 + 6 підбирань + 5 втрат), Отверченко (16 + 5 підбирань), Крутоус (10 + 6 підбирань), Вінтоняк (2), Анісімов (15 + 6 підбирань) - старт; Зотов (8), Конате (4), Дроздов (3 + 5 підбирань), Сандул (2), Брістол (0), Місяць (0).

Двоочкові кидки: 29/57 (49%) - 25/50 (50%)
Триочкові: 4/24 (16%) - 8/20 (40%)
Штрафні: 13/16 (81%) - 15/19 (78%)

Підбирання: 47-38; Передачі: 13-12; Втрати: 13-12

Поєдинок розпочався для Будівельника далеко не кращим чином. Команда дуже легко впускала суперника в свою трисекундну і давала Мавпам можливість виконувати кидки з високою ймовірністю влучання. Джефферсон бив зверху, Кольченко і Бояркін легко проходили під кільце, а також господарі відзначилися парою вільних триочкових. Так і вийшло, що "будівельники" пропустили від суперника 20 очок лише за перші п'ять хвилин гри. Будівельник програвав, але напад працював. Часто за рахунок індивідуальної майстерності то Генрі Дугата, то Руслана Отверченка. Хороші зкидки в "фарбу" отримував і Михайло Анісімов - це теж приносило пункти. На другу чверть Будівельник йшов з "-7".

Після невеликої перерви темп гри знизився, і Будівельнику стало трохи легше протидіяти Мавпам в захисті. Але швидкість і якість прийняття рішень все ще були на високому рівні, і іноді гравці обох команд набирали очки тільки за рахунок цього навіть у позиційному нападі. У "будівельників" непогано себе проявили Отверченко і Зотов. Останній своїми двома триочковими в якийсь момент скоротив різницю в рахунку до 3 пунктів. Але в цілому, Мавпи все ще стабільно знаходили аргументи в нападі. Іноді Будівельник робив прикрі втрати, які вели до легких очок у відривах для Мавп. В роздягальні команди йшли все з тими ж "-7" для гостей.

У третьому ігровому відрізку суперники робили вже не так багато помилок, і за рахунок цього Будівельнику вдалося підібратися ближче до опонента в рахунку. Команда Володимира Коваля реалізувала кілька гарних далеких, допомогли і очки після різких проходів Макса Конате. Однією з головних проблем для "будівельників" у другій половині стало те, що вони програвали багато підбирань на своєму щиті. Плюс, в якийсь момент у третій чверті команда залишилася без Генрі Дугата, який пошкодив око. Але це не завадило "синьо-жовтим" скоротити відставання до трьох пунктів перед заключним ігровим відрізком.

У цій грі "будівельники" не дуже добре починали чверті, і в четвертому ігровому відрізку це завдало особливо відчутний удар. В результаті Мавпи скористалися кількома помилками "будівельників" і швидко повернули собі лідерство у 8 очок. З триочковими у "будівельників" у цій чверті не складалося, тому доводилося знижувати темп і багато грати через Анісімова. Це спрацьовувало, але часу у Будівельника залишалося все менше, а Мавпи все ще знаходили можливості для набору очок. Нарешті, в кінцівку суперники входили при п'ятиочковій перевазі Черкаських Мавп. І тут на перший план вийшов досвідчений капітан "будівельників" Артур Дроздов, який став тим, хто допоміг Будівельнику вирвати перемогу у цьому неймовірному матчі.

За півтори хвилини до сирени про закінчення четвертої чверті Артур забив надважливий триочковий, який давав Будівельнику надію на перемогу. До кінця основного часу "будівельникам" потрібно було кілька разів відзахищатися і забити хоча б один кидок. І за цей короткий відтинок часу судді двічі виписали неспортивні фоли гравцям гостей в ситуаціях, які абсолютно не вимагали такого роду покарання. Мавпи двічі виходили вперед на шість пунктів, а шанси Будівельника на перемогу прагнули до нуля. Але навіть у такій ситуації гравці чемпіона України не здалися і на останній хвилині продовжували пресингувати суперника. Вище згаданий Дроздов здійснив два перехоплення, після яких команда набрала очки і продовжувала розраховувати на успіх.

За п'ять секунд до кінця чверті Олександр Кобець забив один із двох штрафних, і Будівельник отримав реальний шанс перевести гру в овертайм - треба було три очка. Після тайм-ауту їм блискуче скористався Генрі Дугат, який реалізував важкий триочковий, і подарував усім нам неймовірні емоції!

В овертаймі вже була відчутна явна перевага Будівельника. Команда продовжувала на куражі захищатися і організувала ще не один перехоплення. Все ще у вогні був Генрі, який різними способами набрав всі 13 очок Будівельника в додатковій п'ятихвилинці. Завдяки йому вся команда грала на величезному моральному підйомі, і це Мавпам крити було нічим.

Неймовірна перемога Будівельника і, можливо, перфоманс року від MVP і клатч-монстра Суперліги Генрі Дугата. Вітаємо, #builders_nation !

9 грудня, 16:00

Черкаси, ПС "Будівельник"
Суперліга Парі-Матч
Трансляція: fbu.ua

Завтра Будівельник вже втретє за два з половиною місяці зіграє з Черкаськими Мавпами. Цього разу чемпіон України зустрінеться з черкассчанами на їх паркеті, де в минулому сезоні "будівельники" впевненою перемогою оформили вихід у фінал плей-оф Суперліги. Останні спогади про цю арену найприємніші, але зараз час творити нову історію. Після поразки від Дніпра в Черкасах Будівельник спробує розпочати нову переможну серію.

Команда Володимира Коваля обігрувала Мавпи у шести попередніх матчах цих команд - всі вони були зіграні в 2017-му році. Суперники добре знають один одного і великих сюрпризів від когось чекати навряд чи варто. В таких іграх на перший план виходять дисципліна і індивідуальна майстерність.

В порівнянні з попереднім сезоном, сьогодні несподіванки від Мавп в основному виходять від закордонного ядра команди Максима Міхельсона. Тут у "біло-чорних" постійно відбувається ротація, і в клубі з'являються нові обличчя. В кожному з матчів в цьому сезоні в складі Мавп "будівельників" чекав новий легіонер. Завтра їх буде відразу двоє - Оскар Белфілд і Шахід Девіс. З початку сезону з легіонерів залишився лише Марвін Джеферсон, який демонструє стабільність і по праву вважається одним із найкращих центрових Суперліги.

\Повертаючись до Будівельника, не можна не відзначити те, наскільки продуктивно в матчах цього сезону проти Мавп діяв Руслан Отверченко. У двох поєдинках кращий скорер "будівельників" набирав 23 очка в середньому за 24 хвилини. На чужому паркеті столичному клубу безумовно буде важче, але попередній досвід ігор проти черкасців, а саме те, як підопічні Володимира Коваля діяли в захисті (62 пропущених очка в середньому за гру) дають позитивні думки про перспективи Будівельника в цій грі. Віримо в команду, #builders_nation !

Останні Twitt`и

After sick performance in Cherkassy Henry @Dugat5 was named an MVP of the week via Superleague head coaches voting.… https://t.co/fs4Fp5bfn1
This is MUST WATCH! Video of Henry @Dugat5's performance last Saturday in Cherkassy. This is what he did: - scored… https://t.co/dir2wIJJID
Crazy game in Cherkassy! Strong performance by our MVP Henry @Dugat ruled Budivelnyk to a 89:83 WIN on the road. He… https://t.co/tA1ELxswsa
Budivelnyk's guard Henry @Dugat5 named MVP of November in Ukrainian Superleague! During 4 games he avaraged 17,5pts… https://t.co/iNbsOfrgaH