Menu

«Будівельник» перемагає "Фенербахче"!

Обидва колективи вийшли на матч без більшої частини своїх ключових гравців, від чого рівень поєдинку, зрозуміло, трошки програв. Тим не менш, ті глядачі, які прийшли подивитися на матч «Будівельника» та «Фенера» навряд чи про це пошкодували - сама гра вийшла досить цікавою, а її розв'язка взагалі настала лише в заключну хвилину. Київський клуб почав матч жваво, гравці «Фенербахче» намагалися від суперника не відставати, але виходило у них це не завжди. Команда Айнарса Багатскіса впевнено грала на щитах і кидала з хорошим відсотком, більшу частину часу змушуючи турків наздоганяти. За 4 хвилини до кінця першої чверті рахунок після дальнього кидка Горбенко став 19:15. До першої в матчі перерви стамбульські баскетболісти з'їли одне очко відставання, але на другу десятихвилинку пішли все одно поступаючись. Підсумував першу чверть слем-данк Майка Доунса. Гравці стамбульської команди ще кидали з сиреною руками Тюркільмаза Ізета, але м'ячик, випущений від кільця до кільця, цілі очікувано не досяг.

Вже на початку другої чверті баскетболістам «Фенербахче» вдалося відігратися. Після штрафних кидків Ізета турки навіть вийшли вперед, проте перебували в статусі лідера недовго. У наступні 5 хвилин «Будівельнику» вдався чудовий відрізок, головними діючими особами якого стала пара Доунс/Анісімов. Спочатку обрізка стамбульців ще в межах своєї трисекундної призвела до перехоплення Лебединцева і данку Анісімова без будь-якого опору, потім ще 2 бали від Міши і точний дальній Майка дозволили «будівельникам» збільшити розрив до 6 очок. Досвідчений Обрадовіч перечекав кілька атак і скористався тайм-аутом. Тайм-аут не допоміг. Лиш тільки команди повернулися на паркет як баскетболісти «Улкера» отримали ефектні два згору в своє кільце/обличчя вже від Доунса! «Фенербахче» відповісти не зміг, а ще через кілька секунд черговий данк у матчі забив у кільце турків Анісімов! Це було вже + 10 для «Будівельника». «Фенербахче» намагався відігратися переважно зусиллями Бірсена та Сіпахі, а ось найбільш зоряний гравець стамбульців - Бо Маккалеб, був відправлений сербським наставником відпочивати. У час, що залишився до великої перерви «Будівельнику» вдалося відстояти свої позиції лідера. Хоча, все ж кілька пунктів перед великою перервою турки все-таки відіграли. Всього за хвилину до кінця першої половини «Будівельник» лідирував 10 очок, але в роздягальню підопічні Багатскіса пішли за рахунку 48:42.

Чудова гра Тюркільмаза Ізета (8 очок поспіль, серед яких два дальніх в ціль!) на старті другої половини дозволила «Фенеру» вирівняти гру і зрівняти рахунок у матчі. У «Будівельника», на активність молодого Ізета переважно відповідала все та ж пара Доунс/Анісімов. Велика частина третього відрізка пройшла в абсолютно рівній боротьбі, з постійним, але невеликим лідерством киян. На жаль, ближче до завершення десятихвилинки наші хлопці почали більше помилятися, що до радості гравців «Фенера» швидко матеріалізувалася в скорочення різниці в рахунку. Напевно, головним винуватцем цього став Кенан Сіпахі, перехопивши естафету лідерства у Ізета. Як наслідок, вже куди менш комфортні для «Будівельника» цифри - 62:64, і лідирувавши майже весь матч кияни змушені були починати останній відрізок вже відстаючи 2 очки.

Точний кидок Берка Угурлу відкрив рахунок влучаннями команд в останній чверті матчу. «Фенер» вирвався вперед на 4 очки, і майже половину заключної десятихвилинки наздоганяти треба було вже київським баскетболістам. Одним з ключових моментів стало влучання з відхиленням Стрельніекса. Складні два з заступом від Яніса знову вивели нашу команду вперед трохи менше ніж за 6 хвилин до кінця основного часу. Впевненість Яніса передалася його партнерам - вони дуже додали в захисті, змусивши суперника кидати поспішно і з опором. Пройшло менше півхвилини після кидка Стрельніекса, як свій черговий дальній забив і Сергій Горбенко, повернувши тим самим «будівельникам» чотирьохочкову перевагу. Після того Желько Обрадовіч взяв ще один тайм-аут, після якого «Фенербахче» знову скоротив різницю до 2 пунктів! І все ж, кінцівку краще провели підопічні Багатскіса. «Будівельники» віддали всі сили обороні, в нападі поклавшись на індивідуальну майстерність Блейка Ехерна, і він не підвів! Спершу, надважливі три бали прилетіли від американського розігруючого за 1:40 до кінця основного часу, а коли суперник знову скоротив розрив до мінімуму, Блейк не став вигадувати нічого нового і знову впевнено завершив сам! По суті, цим влучанням Ехерн гру і закрив. При рахунку 82:78 у «Фенербахче залишалося ще 40 секунд на порятунок, але в час, що залишився до фінальної сирени очки набирали вже лише чемпіони України....

Зазначимо, що Артур Дроздов, Рікі Мінард, ДаХуан Самерс, Даріуш Лавріновіч та Олександр Неруш участі в матчі не брали.