Згадуємо перемогу в Кубку Суперліги-2012
Дата публікації: 17.09.2020 Переглядiв: 58

У Южному 3-4 жовтня відбудеться Фінал-4 Кубка України. Останнього у цьому десятилітті.

«Будівельник» у цій декаді здобув три кубкових трофеї – у 2012, в 2014 та у 2015 роках. З трьома різними тренерами – Звєзданом Мітровічем, Айнарсом Багатскісом та Віталієм Чернієм.

Перший з перелічених вище Кубків наші гравці взяли саме у Южному. Нижче згадаємо трохи детальніше, як це було.

*****

Фінал-2012 відбувся в «Олімпі» 25 березня. На шляху до вирішального міні-турніру команді Мітровіча, яка перебувала у статусі чинного чемпіона України, потрібно було на стадії топ-8 пройти дуже сильного опонента – БК «Донецьк». Саме донеччан підопічні тоді ще Хосепа Беррокаля перемогли у фіналі Суперліги 2010/2011, тож суперники мали особисті рахунки. Матчі вийшли напруженими, але обидва залишилися за киянами, які спочатку виграли вдома (80:77), а в Донецьку довершили справу, здобувши перемогу – 94:89.

В Южному у півфіналі, місцевому «Хіміку» нав’язати боротьбу нашим хлопцям не дуже вдалося – 75:60. Южненці виграли першу половину зустрічі, але були повністю розчавлені суперником у третій чверті – 29:9. Головними героями півфіналу в команді Мітровіча стала пара бігменів Морлі/Анісімов. Зак приніс команді 8 очок, 11 підбирань та 8 передач, а Міша набрав 18 очок і забрав 4 відскоки.

У матчі за золоті медалі судилося грати проти «Ферро-ЗНТУ», який у півфіналі перестріляв (99:90) «Одесу». У вирішальній грі команда Мітровіча зіграла максимально злагоджено та самовіддано, перегравши запоріжців фактично за усіма параметрами і заслужено святкувала перемогу з рахунком 82:70. Це був перший виграний Кубок України для клубу з 1996 року.

Головним героєм фіналу став чорногорський форвард киян Сеад Шехович (18 хвилин, 17 очок, 7 підбирань, 3 з 4 дальніх, 23 бали РЕ), проте трофей MVP дістався захиснику «Ферро» Ренді Калпепперу.

До речі, троє гравців того складу "Ферро" потім виступали за "Будівельник" - Ігор Чумаков, Андрій Лебединцев та Артем Буцький, який навіть встиг побути у команді капітаном.