Павло Крутоус: "До плей-оф команда набере хід"
Дата публікації: 17.01.2018 Переглядiв: 13

Форвард Будівельника Павло Крутоус дав коментарі Федерації баскетболу України напередодні двох домашніх матчей.

- Зараз готуємося до Політехніка. Цю команду знаємо добре, як зрештою і Дніпро. Вона більш проста, ніж дніпровці, грає у швидкий позиційний баскетбол. Як ми будемо діяти? Через нашу незначну ротацію, у нас небагато гравців, ми будемо все одно діяти, як і у кожній грі – від захисту. І намагатимемося може і приберегти сили, але все одно грати на повну, щоб і на гру через день з Дніпром вийти свіжими і зарядженими на боротьбу. Що сказати про Дніпро? Команда набрала чудовий хід. Демонструє гарний баскетбол – швидкий, чіткий, люди зіграні. Настрій у нас буде таким самим – будемо боротися і ми поставили собі за мету виграти і цю гру.

- І Політехнік, і Дніпро грали з Хіміком. Харків’яни ледь не обіграли южненців, Дніпру це вдалося. На твою думку – чому?

- Не можу сказати, що ми достеменно аналізували згадані вами матчі. Я сам дивився ці ігри. У Хіміка гра трохи погіршилася – у них випали кілька хлопців з ротації, поїхали легіонери. Але, думаю, вони ще набиратимуть обертів перед плей-оф. Що сказати про Політехнік? Вони грали вдома. У них спочатку пішла гра, проявили себе у нападі. Це був основний чинник.

- Ви також гратимете вдома. Глядач може і знає про ваші складнощі. Чим можна компенсувати коротку ротацію?

- Для нас взагалі дуже важлива підтримка вболівальників. Ми хочемо бачити якомога більше людей на наших матчах. Недарма кажуть, вболівальники – це шостий гравець. Як ми компенсуємо? Можливо за рахунок аналіза гри суперника, будемо прагнути читати їхню гру, щоб нам вдавалося легше грати у захисті і компенсувати цим і напад.

- По прізвищах у вас і зараз потужна команда – ти гравець збірної України, а взяти того самого Анісімова, Дроздова, Сандула... – ви для будь-кого небезпечний суперник, згоден?

- Так, згоден, але через усі ці нюанси, які останнім часом сталися, нам все одно треба ще зігратися. Коли кілька гравців вибувають, а була побудована певна система і дуже важко, коли команда змінилася, і треба грати вже в інший баскетбол. Бо є певна картинка попередніх ігор, були напрацювання, і зараз, коли змінився склад – я все одно вважаю, має пройти час, щоб адаптуватися до нового.

- Складно одразу ж компенсувати відсутність Отверченка, скажімо?

- Будь-кого. Ти граєш на одній позиції, а тут тобі треба закривати одразу кілька позицій. Адаптуватися. Це непросто, але від гри до гри ти додаєш. Новим людям потрібно увійти у форму і показувати баскетбол. Але я думаю, до плей-оф наша команда набере хід.

- Ти вже встиг знайти спільну мову на паркеті з новачками?

- Звісно. На тренуваннях ми відпрацьовуємо, граємо. Тренувальний процес згуртовує колектив, додає впевненості гравцям одне в одному.

- І в роздягальні ви знайшли спільну мову?

- Я скажу – нових імен нема. Усі прекрасно знають цих гравців і побачать вже у матчі з Політехніком. Особливо склад не мінявся, просто деякі гравці покинули команду, а кістяк залишився той самий.

- Хто ж тоді новачок?
-
Ну, Гєна Дзюба. Це єдине придбання за останній час.

- У будь-якому разі перед своєю публікою і друге дихання може відкритися, і кураж впіймати можна? І це полегшить завдання, чи не так?

- Думаю, дуже багато залежатиме від кількості людей на трибунах, від того, як ми віддаватимемося грі. Дуже хочеться, щоб у Палаці спорту було якомога більше людей, як це було минулого сезону на фіналі чотирьох Кубка України, на матчах збірної України. Дуже приємно у такій атмосфері грати. Та й глядачам краще – більше людей, більше емоцій.

- Тобі у Палаці спорту подобається грати?

- Я вже четвертий рік граю у Палаці спорту, вже звик до цієї зали, пристосувався до неї. Майданчик у Палаці мені до вподоби. Для деяких комфортніше грати там, де менше простору, а я не маю з цим жодних проблем.