Поспілкувалися з новачком «Будівельника» про амбіції в новій команді, сезон в  «Одесі», не дуже вдалий період у «Київ-Баскеті», про відновлення після травми та про характер Олега Юшкіна.

- Юрій, вітаємо в «Будівельнику»! Ти повертаєшся до Києва, але виступатимеш за зовсім іншу команду. Що відчуваєш зараз?

Я в передчутті! Дуже мотивований показати свої найкращі якості в новій команді. Дуже хочеться виправдати довіру керівництва та головного тренера «Будівельника».

- Як відбувся перехід? Як довго йшов процес?

Президент «Будівельника» Богдан Гулямов зв’язався з моїм агентом і зробив пропозицію змінити команду. Ні, думав недовго, адже я вирішив, що саме цей варіант є для мене найкращим з тих, що я мав на руках. Запрошення «Будівельника» багато значить для мене. 

- Минулого сезону ти нарешті відчув, як це - бути лідером команди. Як вважаєш, ти готовий грати в топ-команді Суперліги і конкурувати в ній на рівних з якісними легіонерами? 

Я вважаю, що готовий грати серйозну роль у команді, яка ставить собі високі цілі. Я відчуваю, що вже набрався досвіду, відчув упевненість, більше знаю, краще відчуваю своє тіло. В «Одесі» я довів, що можу добре грати в сильних командах, але тепер попереду новий крок. Я ставлюся до цього дуже відповідально і не збавлятиму обертів. 

- Ти бачив інші підписання команди. Як тобі комплектація?

Підписання Грицака це круто, особливо для захисту. Також дуже добре, що залишається Кобець, він може вирішувати епізоди в нападі. Окремо радий, що разом зі мною до «Будівельника» перейшов Вадим Прокопенко. З ним було приємно ділити паркет минулого сезону. А загалом я чув, що команда буде чемпіонського калібру. Тож чекатиму новин, як і всі інші. 

- Ти часто перемикаєшся між позиціями, і дуже нерідко граєш фінішера. Сам себе більше вважаєш розігруючим, чи все ж атакувальним захисником?

Я починав як перший номер. Але якось коли до «Запоріжжя» прийшов Павло Буренко, Валерій Плєханов запропонував стати другим номером, щоб грати з Буренком в парі в старті. Звичайно, заперечувати тренеру не став і ось – я універсал. 

- А як щодо «Одеси»? В команді був Клим Артамонов, а на початку сезону був ще Баден Джексен…

Я там теж мінявся. На початку сезону, коли Баден залишив команду, я грав першим певну кількість матчів. А потім, коли прийшов Клим, я став менше грати розігруючим. Якщо чесно, для мене немає різниці. Це ж досить відносні речі. Залежить від завдання тренера та сумісності хлопців, з якими виходиш на паркет. Буває що і в три розігруючих грає команда, якщо їй так вигідно…

- А кого б ти назвав в числі трьох найкращих українських розігруючих минулого сезону?

Напевно Дениса Лукашова, Віталія Зотова та Іллю Сидорова. Але й і інші сильні хлопці, безумовно.

- Олег Юшкін – тренер збірної України 3х3 і «Одеси», де ти грав минулого сезону. Розкажеш про роботу з ним?

Це хороший тренер і хороша людина, я був радий з ним працювати. В 3х3 він дуже сильний фахівець. Справді, багато знає про баскетбол 3х3, дивиться ігри 3х3. 

В класичному баскетболі – він інший. І на мою думку, в 3х3 він навіть сильніший. До речі, до Одеси саме він мене і запрошував. Я був у його збірній 3х3, і коли Мішула перейшов до «Київ-Баскета», то Олег Олександрович одразу зателефонував моєму агенту і запросив до своєї команди. 

- Він авторитарний чи демократичний тренер?

Авторитарний. Дехто його, можна сказати, побоюється, бояться сказати якесь зайве слово. Дисципліна у нього на першому місці. Але без перегибів.

- Що знаєш про Ігорса Міглініекса?

Знаю, що це дуже розумний тренер, який не боїться робити цікаві кроки і чув, що він намагається контактувати з гравцями. Чув, що він явно не авторитарний. Коли я підписував угоду, то на 100% не знав, хто буде тренером «Будівельника», але зрадів, коли почув, що буде Ігорс. Добре, що у нього теж є повноцінна нагода показати, на що він здатний. 

- Свого часу тобі не дуже вдалося показати, на що ти здатний у «Київ-Баскеті». Як вважаєш, чому?

По-перше, мені дуже не пощастило. Айнарс Багатскіс повірив в мене, запросив до команди, плюс викликав в табір збірної. Мені здавалося, що він розраховує на мене. Але перед стартом сезону гантеля впала мені на ногу в тренажерці, і я отримав перелом.

Ну а далі поки я відновлювався хлопці поділили ролі, кожен хотів проявити себе і не збирався віддавати свої хвилини. При тому в нас тоді були дуже індивідуально сильні хлопці на позиції першого-другого номера: чинний MVP Деон Едвін, Кейсі Шепард, потім ще приїхав Марек Класен. Але я все одно думаю, що грав би більше, якби не пропустив частину передсезонки і довго не набирав форму. Тож, я б сказав, що тут просто не склалося…

- Матчі проти КБ будуть для тебе принциповими? 

Напевно, що ні. Ну хіба що трошки, але не більше ніж ігри проти того ж «Запоріжжя», наприклад.  

- У тебе в Instagram були відео, по яким дуже схоже на те, що ти відновлюєшся від травми.

Так, була проблема, але я вже залікувався. Зараз не відчуваю ніякого дискомфорту і готовий набирати кондиції. Часу до старту підготовки з командою ще цілком достатньо, тож розраховую приїхати в розташування «Будівельника» вже у хорошій формі. 


Tags: Кондраков