Американська баскетболістка Крістен Споляр, котра наступного сезону захищатиме кольори «Будівельника-НУФВСУ», розповіла про свої рекорди в шкільному баскетболі, про свій перший європейський досвід у Швейцарії та про те, чому обрала наш клуб.

-Крістен, ласкаво просимо до України! Розкажи, будь ласка, чому ти обрала нашу країну і «Будівельник» для продовження кар’єри?

Я вирішила грати за «Будівельник», бо хочу стати частиною створення та початку шляху успішної команди. А також мені імпонує тренер, я знаю про її досвід у збірній. Мені подобаються її пристрасть та азарт до баскетболу.

-Розкажи, де ти грала в США, про твій шлях у студентському баскетболі. 

Я грала у Lebanon highschool у штаті Індіана, де встановила безліч рекордів, стала третьою за набраними очками в історії штату Індіана всіх часів, у мене також рекордний показник результативності за підсумками одного сезону в шкільному баскетболі в Індіані. 

Далі я навчалася також в Індіані - в Butler University. Протягом останніх двох років навчання в Батлері були два дуже успішні сезони. Мене було обрано до першої команди All-Big східної конференції в останній рік навчання у Батлері, тоді я завершила сезон, маючи в середньому 18,1 очок за гру.

-Швейцарія – твій перший досвід гри поза США. Ти була єдиною американкою у складі «Женеви». Як адаптувалася?

Я не мала досвіду в європейському стилі життя, не кажучи вже про всі карантини та труднощі, які нам довелося пройти через Ковід. На щастя для мене, мої партнерки по команді чудово мене зустріли і були моєю підтримкою далеко від дому.

-Чи довго ти звикала до європейського баскетболу? Які його відмінності з американським відзначиш?

Стиль баскетболу - швидкий, багато передач, м’яч рухається через безліч рук, щоб знайти найкращий кидок. Основною відмінністю для мене був швидший темп гри, але, коли я пристосувалася до цього, це навіть працювало мені на користь.

-Чи знаєш українку Ольгу Яцковець, котра грала у «Вінтертурі»?

Так, знаю. Ольга - дуже талановитий гравець, проти неї важко захищатися, оскільки вона універсальна. Добре використовує перевагу високого зросту у «фарбі», але також може вдало кинути три.

-І наостанок, які маєш очікування від нового етапу твоєї кар’єри у «Будівельнику»?

Я приєдналася до дуже талановитої та конкурентоспроможної команди, з ментальністю переможця. І рада бачити формування цієї нової команди під керівництвом чудового та досвідченого тренера.


Tags: Споляр