Поспілкувалися з Андрієм Грицаком про сезон у «Запоріжжі», про Валерія Плеханова і Майка Кеффі, а також про те, чому молодий бігмен вирішив перейти до «Будівельника»

-Андрій, як ти опинився в «Будівельнику»? Це була твоя ініціатива, твого агента чи «Будівельник» зробив пропозицію?

Коли закінчився сезон, «Будівельник» почав вести переговори з моїм агентом. Я сприйняв це з великим ентузіазмом.

-«Запоріжжя» намагалося тебе зберегти чи ти не хотів лишатися там на наступний сезон?

Я не був проти залишитися в Запоріжжі. Однак «Будівельник» був більш привабливим варіантом, адже тут є  більші перспективи. У «Будівельника» вищі цілі, команда - претендент на чемпіонство.

-Розкажи, будь ласка, про твій сезон у «Запоріжжі», про роботу з Валерієм Плехановим. Кажуть, що він суворий тренер. Чи це так? Тобі комфортно було працювати з ним?

До «Запоріжжя» я працював з ним у збірній U20. Він – чудовий тренер. З задоволенням працював би з ним далі. Однак, так сталося, що наші шляхи розійшлися. Якщо у майбутньому ще випаде грати в його команді, буду радий. Вважаю, що тренер і має бути суворим.

-Ми всі були під враженням від твоєї гри на молодіжному чемпіонаті Європи, ти там блокував усе, що можна, підбирав. Дехто тоді казав, мовляв, це молодіжний баскетбол, зарано радіти. Але в дорослій лізі ти мав так само багато матчів, де просто домінував на щитах зі своїм зростом. Ти сам очікував, що настільки органічно адаптуєшся, як бігмен уже в дорослому баскетболі?

Валерій Плеханов дуже допоміг адаптуватися, ментально, зокрема. Вважаю, що будь-якій команді, де гратиму, я зможу допомогти в цих компонентах гри.

-Тебе ще не викликали до національної збірної. Цього сезону розраховуєш на виклик?

Якщо викличуть, буду радий, хто ж не хоче грати за свою збірну? Наразі тренуюся вже три тижні, щоб добре розпочати сезон з «Будівельником». Чекаю вильоту до України 30 липня.

-Ти в Мадриді живеш з батьками?

Так.

-Чи не було культурного шоку після переїзду з Мадрида до Запоріжжя?

Запоріжжя теж хороше велике місто, там є все, що потрібно. Я побував у різних гарних місцях, зокрема на Хортиці, та й у самому місті є красиві райони.

-Минулого сезону ти грав в одній команді з хлопцем, котрий став MVP сезону, Майком Кеффі. Він теж переїздить до Києва, щоправда, до іншої команди. У вас дружні стосунки, чи суто професійні? Що можеш сказати про Майка?

Він хороший і друг, і партнер по команді. Майк майже ніколи не злиться на рівному місці, тільки по ділу. Він дуже спокійний, намагається всім допомогти. Коли я дізнався, що він теж переїде до Києва, сказав йому «побачимося».

Він не егоїстичний. Зовсім не егоїстичний. Він і серйозний, і водночас, коли можна посміятися, то посміється. Словом, з ним справді приємно спілкуватися.

-На твій погляд, він став MVP по ділу?

Звісно. Він нереально допомагав команді. Грав майже по 40 хвилин усі матчі. Зважаючи на кількість ігор у сезоні, вважаю, якби будь-який інший гравець Суперліги спробував це повторити, у жодного би не вийшло.

-Якби в Суперлізі існувала би нагорода Best defensive player, ти б мав її отримати?

Це не мені вирішувати. Але, звісно, хотілося би. Є ще Скапінцев – дуже хороший у захисті. Тому не знаю, чи отримав би, але претендувати на цю нагороду міг би.

- Чи ти підійдеш під стиль гри «Будівельника»? Як гадаєш?

Зараз ще зарано про це говорити. Знатиму це, коли розпочнуться збори. Сподіваюся, що матиму свою роль у колективі, зможу допомагати команді. Сподіваюся, цього сезону гратиму ще краще.

-Матч за Суперкубок на старті сезону – величезна мотивація, оскільки можна здобути трофей…

Звісно, хочеться виграти Суперкубок. Тим більше, буде гра проти «Прометея», якому я програв у фіналі – 0:3.

-Ти слідкуєш за новинами, як комплектуються суперники? Зважаючи на підписання, нині можна називати «Прометей» фаворитом сезону?

Так, вважаю, що цього року «Прометей» знову претендуватиме на чемпіонство.

Сподіваюся, ми ускладнимо їм це завдання.

-Чи були у тебе пропозиції з інших країн? Можливо, пропонували повернутися до Іспанії?

З Іспанії була одна пропозиція. Я розумію, що ще не час переходити в іспанський баскетбол, треба ще рости.

-Це була АСВ ліга?

Так. І я вважаю, що ще не готовий до такого рівня.

-Ти маєш на увазі, що поїхати ти міг, але ти хочеш мати хвилини на майданчику?

Я хочу довести, що можу бути одним з найкращих гравців в Україні. Коли вже досягну цього рівня, можу спокійно їхати до Іспанії.

-Коли про тебе говорять уболівальники і журналісти, вони відзначають як твої сильні сторони, про які ми говорили вище, так і те, що ти гравець однієї сторони майданчика. Чи ти розумієш їх зауваження, визнаєш? Чи працюєш додатково над кидком? Здалося, навесні ти почав більше кидати…

Я розумію, що маю проблему з кидком. Стараюся над цим працювати. Рівень Суперліги росте, і мені теж потрібно рости. Я дуже зосереджений на покращенні кидка. Не хочу, щоб від мене відступали півкілометра, як минулого сезону.

-З наступного сезону в Суперлізі збільшено ліміт на легіонерів. Ти напевно читав скептичні коментарі збірників та й інших фахівців. Яка твоя думка?

Будь-хто має заслужити своє місце на майданчику, незалежно від паспорта. Для мене, наприклад, це додаткова мотивація грати краще.

Tags: Грицак