Баскетболістка «Будівельника» Дарія Завідна вже грала під керівництвом нашого нового головного тренера Срджана Радуловича в збірній України. Даша поділилася з нами спогадами про досвід у збірній і враженнями від першого спільного тренування в «Будівельнику»:

-Перше тренування пройшло добре. Я з тренером уже знайома. Працювала вже з ним у збірній України. Він є дуже налаштованим на дисципліну. Одразу дав зрозуміти всім гравцям, що на тренуваннях ми не посміхаємося. Всі мають бути сконцентрованими на роботі, і робити тільки те, що говорить тренер. Строго від А до Я ми маємо виконувати все, що він вимагає.

-Якими спогадами можеш поділитися від роботи в збірній?

-У тренера є свої власні принципи, своє бачення баскетболу. Наше перше тренування з ним у «Будівельнику» жодним чином не відрізнялося від тренувань у збірній. Отже, вважаю, наша робота в клубі не відрізнятиметься від спільної роботи в збірній. 

-З твоїх слів я розумію, що одна з головних якостей тренера Срджана Радуловича – це вимогливість щодо дисципліни…

-Так, дисципліна, агресивний захист, агресивний напад – його головні принципи. Він вимагає від кожного гравця максимуму. Можна так сказати, що він вміє витиснути з кожного все, що тільки можливо, максимум того, що гравець вміє і може. І в підсумку зробити з тебе хорошого гравця. 

-За «Будівельник» виступають кілька кандидаток до національної команди. Я запитувала у тренера, чи допомагатиме в роботі зі збірною те, що деякі збірниці будуть під його керівництвом протягом сезону. Як тобі, з боку гравця, чи буде легше в збірній, оскільки, наприклад, звикнеш до тренера, його бачення гри в клубі?

-Скажу, що у баскетболісток «Будівельника» не буде жодних привілеїв. Тренер обирає до складу збірної найсильніших, неважливо, хто в якому клубі грає. Він відповідає за результат, і викличе на збори лише найкращих. Звісно, коли граєш з одним тренером і в клубі, і в збірній, взаєморозуміння є значно кращим. Адже ти постійно працюєш з цієї людиною, знаєш, що він від тебе вимагає, вказує на твої сильні сторони, на те, що треба покращити. І, потрапивши до збірної, уже знатимеш, що тобі потрібно, чого бракує, на чому акцентувати увагу.

-Зовсім мало часу залишається до наступних матчів «Будівельника». Чи встигнете знайти взаєморозуміння з новим тренером, належно підготуватися?

-Вважаю, що все можливо. Так, відбулися великі зміни для команди. Втім, ми старатимемося. Докладемо всіх зусиль, щоб вони якомога менше позначилися в наступних іграх. А далі гра покаже. 


Tags: Завідна